Årsmöte – vuosikokous 2021

Medlemmarna i Föreningen Iskmosunden rf kallas till stadgeenligt årsmöte som hålls måndagen den 10 maj 2021 kl. 18.00 som videomöte. Vid behov ordnar styrelsen möjlighet att komma fysiskt på plats till Iskmo daghem men förhandsanmälan krävs. Kallelsen gäller alla familjemedlemmar som fyllt 15 år.

Anmäl dig till bengt.leander@iskmosunden.fi för att få en länk till videomötet eller reservera en plats i det fysiska mötet.

Årsmötesärendena anges i § 11 i föreningens stadgar.

Iskmo, den 22 april 2021
Styrelsen


Föreningen Iskmosunden-yhdistyksen jäsenet kutsutaan sääntömääräiseen vuosikokoukseen joka pidetään maanantaina 10 toukokuuta klo 18.00 videokokouksena. Tarvittaessa hallitus järjestää mahdollisuuden osallistua paikan päällä Iskmon päiväkodilla, mutta etukäteisilmoittautuminen vaaditaan. Kutsu koskee kaikkia 15 v täyttäneitä perhejäseniä.

Ilmoittaudu bengt.leander@iskmosunden.fi saadaksesi linkin videokokoukseen tai varataksesi paikan paikan päällä pidettävästä kokouksesta.

Vuosikokousasiat määritellään yhdistyksen säännöissä § 11.

Iskmo, 22. huhtikuuta 2021
Hallitus